Цветан Василев обвърза Петьо Петров-Еврото с Пеевски

Ексбанкерът нарече бившия следовател „главният технически организатор на удара срещу КТБ“
На въпрос от Златан Златанов от „Възраждане“ за Петьо Петров-Еврото, Василев го нарече „главният технически организатор на подготовката на удара срещу банката и повдигането на обвиненията, направени от Иван Гешев“.
Той спомена за кръга за влияние в съдебната власт, известен като „Осемте джуджета“, свързван с Еврото, като го определи като „изнесено звено за контрол над прокуратурата“. „На Пеевски не му е било комфортно да приема прокурорите в хотел Берлин и е решил да възложи това на своя подчинен Еврото“, твърдеше Василев.
Цветан Василев заяви, че не е подавал сигнал срещу Петьо Петров-Еврото, тъй като цялата организация срещу КТБ е била направена от самия него. „Така че не виждам смисъл до кого бих могъл да подам сигнал“, заяви Василев.
Бившият банкер направи уточнението, че се е запознал с Петьо Петров-Еврото през 2005-2006 г., защото те двамата и Делян Пеевски са имали апартаменти в Банско в една и съща сграда.
„По случайност познавахме един и същ инвеститор. Но не сме се виждали, докато той (Петров – бел. ред.) не изгря в организацията срещу атаката на банката“, заяви ексбанкерът.
Лена Бориславова цитира думи на Цветан Василев от телевизионно интервю, че Пеевски е казал за Петров, че е „гениален изрод, дадеш му една бутилка уиски и той може да скрои всякакъв пасквил за всеки“, както и че Делян Пеевски е този, който държи базата данни с компромати.
Василев уточни, че освен работата по привикване на магистрати в „Осемте джуджета“ и предаване на пликчета за благодарности, е имало организирани „доста оргии“. „Така че си представям от какъв тип са компроматите. Предполагам, че е събирана информация за всички – и политици, и хора от съдебната система, за да бъдат държани под контрол“, твърдеше Василев. И допълни, че “Осемте джуджета“ трябвало да се нарича “кръгът Пеевски“.
Повече за вчерашното изслушване на Цветан Василев в Комисията за дейността на групата около Мартин Божанов – Нотариуса и дейността на групата около бившия следовател Петьо Петров – Еврото – тук
Снимка: БТА
Прессъобщения

Емилия Русинова, посещавала "Осемте джуджета", оглави временно Софийската градска прокуратура

АКФ: Не сме получавали информация и видеоматериал от лице, представящо се за Петьо Петров – Еврото

АКФ ви желае: Весела Коледа и 2025-та без джуджета!

АКФ: Непубликувани досега документи разкриват скандални действия на прокуратурата по „Осемте джуджета“

Мотивите, с които са прекратени преписките срещу Сарафов, се оказаха засекретени от заместника му

Очаквайте скоро: Какво ни казват документите от разследването на СГП по Осемте джуджета?

АКФ изпрати искане до Даниела Талева

АКФ: Срамно е издигането на Борислав Сарафов за главен прокурор, докато срещу него тече проверка за участието му в „Осемте джуджета“

Андрей Янкулов: Съдиите и прокурорите във връзка с Еврото и Нотариуса са в постоянен страх да не започнат да изтичат техни разговори, снимки и видеа. Каква независимост на съдебната система може да има тогава?

СГП-Лийкс #7: “Времето на истината идва”. Сигнал от тоалетната на прокуратурата и три светкавични разпита за фалшиви статии, свидетели и протести
Медиите за нас

Андрей Янкулов за влиянието на Пепи Петров – Еврото в съдебната система и защо институциите мълчат

Андрей Янкулов, АКФ: Петьо Еврото няма валидна европейска заповед за арест

Николай Стайков: „Когато звъни съдия, звъни държавата. Такава намеса е абсолютно недопустима“

Николай Стайков: Приятелите на Петьо Еврото продължават да командват прокуратурата на България

Николай Стайков: Правя си извод, че Петьо Еврото е жив по това, че определени овластени хора от неговия приятелски кръг говорят за него като за жив

Петьо Еврото има решаваща роля в "разследването" на два сигнала срещу Пеевски

Временната парламентарна комисия за проверка на групите около Мартин Божанов-Нотариуса и Петьо Петров-Еврото реши да изслуша представители на АКФ и апелативния прокурор в София Емил Петров

Андрей Янкулов, АКФ: Обвинението на прокуратурата срещу Пепи Еврото е абсурдно и има за цел да се демонстрира работа

Николай Стайков: Да закачат портрета на Петьо Еврото в прокуратурата и да кажат – „Този не се пипа“

Публикация на Капитал: "Прегрупиране: Свидетелите на Гешев преминават към Сарафов"
Видео


“Осемте джуджета” отвътре: Интервю с Любена Павлова. ВТОРА ЧАСТ


“Осемте джуджета” отвътре: Интервю с Любена Павлова. ПЪРВА ЧАСТ


“Осемте джуджета” отвътре: Интервю с Любена Павлова


Явор Златанов, липсващият глас от "Осемте джуджета", част 2

