Антикорупционни институции: нулева година

Можете да изтеглите доклада от тук.
Настоящият анализ е вече четвърти поред от осъществяваното от АКФ ежегодно независимо гражданско наблюдение на най-значимите наказателни производства на предполагаемо корупционно поведение по високите етажи на властта. В първото изследване „Антикорупционни институции: активност без видими резултати“ разгледахме 40 наказателни казуса в периода 2014-2019 г. Второто – „Антикорупционни институции: проблемите се задълбочават“, добави нови 5 от 2020 г. Сега допълваме с 4 случая от 2021 г. и проследяваме развитието на неприключилите от предишните години. Продължаваме със започнатия миналата година допълнителен мониторинг на наказателни[1]те производства и по високите етажи на местната власт – основно срещу областни управители и кметове на общини, които не показват по-различна картина от тази на централно ниво.
ACF_Report_BG_2022_interactive-2Прессъобщения

Представяне на Годишния мониторингов доклад на АКФ "Антикорупционни институции 2023: точка на замръзване"

Доклад на Държавния департамент на САЩ цитира АКФ: „Наказателните производства в България не адресират корупцията по високите етажи на властта“

АКФ представи Годишния си мониторингов докад в Народното събрание

Годишният мониторингов доклад на АКФ за 2021: Корупцията по високите етажи на властта остава скрита

Антикорупционни институции 2021: нулева година

Годишният мониторингов доклад на АКФ: през 2020 проблемите в антикорупционните институции се задълбочават

Задълбочен анализ, критика и редица препоръки в годишния доклад на АКФ „Антикорупционни институции: тенденции и практики“
Медиите за нас

Андрей Янкулов: Големият провал на българското наказателно правораздаване е в резултатите на "делата от висок обществен интерес"
